מה זה איקומרס ואיך נכנסים לתחום?

איקומרס (או Ecommerece באנגלית) הוא תחום מסחר אלקטרוני. כלומר כל מה שקשור במסחר דרך האינטרנט. המסחר האלקטרוני מתחלק לכמה חלקים אולם אלה שנדבר עליהם במאמר זה מתייחס להקמת חנות דיגיטלית משלכם ומכירת מוצרים. יש שתי דרכים לעבוד במסחר האלקטרוני: האופציה הראשונה היא באמצעות מכירת מוצרים שלכם והאופציה השנייה היא באמצעות דרופ שיפינג – כלומר מכירת מוצרים של ספקים אחרים ורכישה עם משלוח ישירות אל הלקוח בלי הצורך להחזיק סחורה או לקנות אותה עבור עצמנו.

הקמת חנות אלקטרונית במערכת מוכנה:

האפשרות הראשונה להיכנס לתחום היא להקים חנות אלקטרונית משלכם בפלטפורמה מוכנה ומוכרת כמו EBAY, אמזון, ETSY ואחרות. תוכלו למכור חפצים ישנים שלכם, חפצים שאתם יוצרים או לעשות שת"פ עם יצרנים וספקים ולשווק את המוצרים שלכם דרך החנות שלכם. במערכות מסוג זה חשוב לייצר חוות דעת טובות, פידבקים חיוביים ומוניטין חיובי לחנות שלכם כיוון שאנשים רוכשים בהתאם למוניטין שלכם.

הקמת אתר חנות משלכם:

אפשרות נוספת היא להקים אתר חנות משלכם. אתר שכזה תוכלו לעצב ולמתג כרצונכם, לקרוא לו בשם החנות שאתם רוצים וכמובן יהיה לו כתובת URL ייחודית שהיא לא חלק מכתובת ארוכה יותר של אמזון, איביי וכו'. כמובן שתצטרכו להשקיע בפרסום כדי להביא קהל אבל כאשר האתר שלכם יצבור מוניטין תוכלו ליהנות גם מלקוחות המבצעים רכישות חוזרות, מהמלצות ועוד.

דרופשיפינג או מסחר ישיר:

דרופשיפינג היא שיטת מסחר שבה אתם לא צריכים לקנות את המוצרים בעצמכם או להחזיק מלאי ומחסנים אלא לרכוש את המוצר מהספק רק כאשר הלקוח רוכש אותו מכם ולבקש מהספק לשלוח את המוצר ישירות אל הלקוח שלכם לפי הפרטים שהוא השאיר לכם. שיטה נהדרת ומוכרת אולם איביי למשל פחות אוהבים אותה ולכן חשוב לקרוא את תנאי השימוש של הפלטפורמה בה אתם מוכרים את המוצרים. מסחר ישיר מתאים למי שיש לו כבר חנות פיזית או רשת חנויות, אם יש לו מלאי של מוצרים ו/או אם מדובר במוצרים שהוא מייצר ואז מוכר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הבנת המשמעות של יתרונות המזון האמריקאי
ברוכים הבאים לחקירה קולינרית של החשיבות של יתרונות האוכל האמריקאי. כמומחה מוביל בתחום, אני כאן כדי...
קרא עוד »
פבר 13, 2024
שירותי גיבוי בענן: למה זה חיוני לכל עסק?
אם גם אתם מנהלים עסק כיום או שאתם לקראת פתיחה של עסק חדש, אתם ככל הנראה תסתמכו בחלקים רבים על יכולות של...
קרא עוד »
אוק 08, 2020
חושפים את עולם מכונות השטיפה בלחץ
ברוכים הבאים לחקר מומחה בעולם של מכונות שטיפה בלחץ. במאמר זה, נתעמק בהיבטים החיוניים של מכונות אלו...
קרא עוד »
דצמ 23, 2023