מה זה איקומרס ואיך נכנסים לתחום?

איקומרס (או Ecommerece באנגלית) הוא תחום מסחר אלקטרוני. כלומר כל מה שקשור במסחר דרך האינטרנט. המסחר האלקטרוני מתחלק לכמה חלקים אולם אלה שנדבר עליהם במאמר זה מתייחס להקמת חנות דיגיטלית משלכם ומכירת מוצרים. יש שתי דרכים לעבוד במסחר האלקטרוני: האופציה הראשונה היא באמצעות מכירת מוצרים שלכם והאופציה השנייה היא באמצעות דרופ שיפינג – כלומר מכירת מוצרים של ספקים אחרים ורכישה עם משלוח ישירות אל הלקוח בלי הצורך להחזיק סחורה או לקנות אותה עבור עצמנו.

הקמת חנות אלקטרונית במערכת מוכנה:

האפשרות הראשונה להיכנס לתחום היא להקים חנות אלקטרונית משלכם בפלטפורמה מוכנה ומוכרת כמו EBAY, אמזון, ETSY ואחרות. תוכלו למכור חפצים ישנים שלכם, חפצים שאתם יוצרים או לעשות שת"פ עם יצרנים וספקים ולשווק את המוצרים שלכם דרך החנות שלכם. במערכות מסוג זה חשוב לייצר חוות דעת טובות, פידבקים חיוביים ומוניטין חיובי לחנות שלכם כיוון שאנשים רוכשים בהתאם למוניטין שלכם.

הקמת אתר חנות משלכם:

אפשרות נוספת היא להקים אתר חנות משלכם. אתר שכזה תוכלו לעצב ולמתג כרצונכם, לקרוא לו בשם החנות שאתם רוצים וכמובן יהיה לו כתובת URL ייחודית שהיא לא חלק מכתובת ארוכה יותר של אמזון, איביי וכו'. כמובן שתצטרכו להשקיע בפרסום כדי להביא קהל אבל כאשר האתר שלכם יצבור מוניטין תוכלו ליהנות גם מלקוחות המבצעים רכישות חוזרות, מהמלצות ועוד.

דרופשיפינג או מסחר ישיר:

דרופשיפינג היא שיטת מסחר שבה אתם לא צריכים לקנות את המוצרים בעצמכם או להחזיק מלאי ומחסנים אלא לרכוש את המוצר מהספק רק כאשר הלקוח רוכש אותו מכם ולבקש מהספק לשלוח את המוצר ישירות אל הלקוח שלכם לפי הפרטים שהוא השאיר לכם. שיטה נהדרת ומוכרת אולם איביי למשל פחות אוהבים אותה ולכן חשוב לקרוא את תנאי השימוש של הפלטפורמה בה אתם מוכרים את המוצרים. מסחר ישיר מתאים למי שיש לו כבר חנות פיזית או רשת חנויות, אם יש לו מלאי של מוצרים ו/או אם מדובר במוצרים שהוא מייצר ואז מוכר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיתוח אפליקציות לאנדרואיד
אנדרואיד היא רשת הפעלה מיוחדת שהומצאה על ידי גוגל. פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, צריכה להיות ייחודית...
קרא עוד »
מאי 20, 2021
אתר הימורים – למה לצפות?
בכל הנוגע אל אתר הימורים, יש עולם של התרגשות ובידור שמחכה לשחקנים. בין אם אתה מהמר ותיק או רק בתחילת...
קרא עוד »
יול 06, 2023
ניווט בתקופות: מדריך לקריאה מרתקת לכל מבוגר
בעולם רווי בסיפורים ובנרטיבים היסטוריים, בחירת ספרי ההיסטוריה הכי תובנות ומעשירים להתעמק בהם יכולה...
קרא עוד »
ספט 18, 2023