למה אינסטגרם הפכה לפלטפורמה השולטטטטטת

אינסטגרם

בזמן שנדמה לנו שכולם נמצאים בפייסבוק או בטוויטר, הרי שזו דווקא אינסטגרם שהפכה להיות פלטפורמה חברתית בעלת משמעות, כוח וחשיפה גדולה, הן בקרב גולשים פרטיים והן בקרב עסקים.

מזה זמן רב, יותר ויותר גורמי מקצוע בתחום האינטרנט מציינים שאינסטגרם הופכות להיות הרשת החברתית המובילה בקרב צעירים. זה כמובן מושך לא מעט בתי עסק אשר מבקשים להשתמש בפלטפורמה זו על מנת לקדם את עצמם בקרב המשתמשים ברשת, הקהל הצעיר, מתוך כוונה למשוך אותם לקנות את המוצרים והשירותים שלהם.

ישנן סיבות שונות מדוע אינסטגרם הפכה להיות הרשת החברתית השולטת היום בקרב גולשים צעירים. על מנת להבין מדוע, צריך קודם להבין כיצד הרשת פועלת, מה בדיוק יש בה. ובכן, כידוע מדובר ברשת חברתית מבוססת תמונות. אנחנו יכולים לעלות מגוון של תמונות בצורה סטנדרטית או באמצעות תוספת של אפקטים שונים. לצד כל תמונה אפשר להוסיף כיתוב, אך באופן עקרוני הטקסט הוא פחות חשוב, מה שחשוב זו התמונה עצמה.

קראו גם באותו נושא: שיווק מקצועי באינסטגרם

מדוע הרשת הפכה להיות משמעותית כל כך?

ראשית, צעירים יותר אוהבים לדבר בתמונות מאשר בפוסטים. גם בפייסבוק תמונות וסרטונים זוכים להרבה יותר הצלחה מאשר פוסטים עם טקסט בלבד. אז ברגע שהפוסט כולו מורכב מתמונה, מן הסתם יש לו הרבה יותר חשיפה והוא משותף יותר מאשר תמונה עם טקסט בלבד.

שנית, בשנים האחרונות כידוע פייסבוק חטפה לא מעט מכות, בכל מה שקשור למה שנוגע לפרטיות. זה הפך אותה לפגיעה מצד אחד ומצד שני, יותר ויותר גורמים מבקשים לנטוש אותה. צעירים רבים עזבו אותה או לפחות בחרו להיות נוכחים בה פחות ועברו לרשת אינסטגרם שנחשבת יותר בטוחה.

שלישית, בעדינות נגיד שרשת פייסבוק הפכה להיות הרשת של כולם, מבוגרים וצעירים. מאחר ולא מעט חבר'ה צעירים מחפשים מקומות בהם יכולים להתבטא או להציג תמונות מבלי שההורים יראו ויביעו את דעתם, אז יש להם את האינסטגרם, אשר גם פועלת בצורה שונה, וגם מהווה סוג של מקלט עבורם, מקום אליו המבוגרים עדיין לא הגיעו ולא יכולים להגיד להם מה דעתם על כל תמונה ותמונה.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר של אהוד טייץ

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הזמנה ראשונה באינטרנט: זה מה חשוב שתבדקו
אם מעולם לא הזמנתם מוצרים מהאינטרנט ואתם רוצים לעשות את זה, זה הזמן. בשביל שזה יתבצע בצורה נכונה, כך...
קרא עוד »
מאי 28, 2020
קידום אתרי וורדפרס – איך עושים את זה נכון
אחת הפלטפורמות הפופולאריות ביותר לבניית אתרים, הן בישראל ובוודאי בחו"ל, היא פלטפורמה של חברת וורדפרס....
קרא עוד »
ספט 14, 2021
מהו רצף אוטיסטי
בשנים האחרונות, אנחנו נחשפים יותר ויותר לביטויים כגון: "ילדים על הרצף", "ילדים על הספקטרום" או ביטויים...
קרא עוד »
ינו 19, 2019