איך לכתוב קורות חיים?

איך לכתוב קורות חיים

קורות חיים יהיו הדבר הראשון שמנהלי כוח אדם או מנהלי עסקים יראו הקשור אליכם. כיום בעידן הדיגיטלי אלה מקבלים את קורות החיים אל המייל שלכם באמצעות שיתופי פעולה עם חברות כוח אדם ו/או דרך אתרי דרושים למיניהם. יש לכם כמה שניות להרשים אותם עם קורות החיים שלכם ולגרום להם להשקיע דקה נוספת במעבר על קורות החיים שלכם ולהתייחס אליכם יותר ברצינות. הינה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להבין איך לכתוב קורות חיים.

הגשה מסודרת היא המפתח הראשון:

אמרנו שיש כמה שניות לשבות את תשומת ליבם של המנהלים/העובדים הייעודיים על גיוס העובדים לחברה. על כן בכמה שניות אלו הם יבחנו בעיקר את האופן שבו הגשתם את קורות החיים, מבנה קורות החיים, כמות התוכן בהם וכו'. אם הכתב יהיה קטן מדי ויהיה המון תוכן יהיה להם לא נעים לקרוא והם עשויים לוותר על מעבר על קורות החיים שלכם מראש. אם ההגשה תהיה בקובץ כתבן או תמונה למשל הם עשויים לראות בכך זלזול. נהוג להגיש את קורות החיים בקובץ PDF. צמצמו את התוכן לעמוד אחד ורשמו רק את התוכן הרלוונטי לתפקיד אליו אתם מתמודדים.

שמרו על צניעות תוך שאתם מציגים את הניסיון שלכם:

כדאי להציג את הניסיון התעסוקתי הרלוונטי לכם בכמה נקודות. לא לחפור יותר מדי אך גם לא להחסיר פרטים חשובים כמו למשל ניסיון בניהול צוות או שימוש בתוכנה מסוימת העשויה להיות חשובה לתפקיד או להוות יתרון. אם יש לכם ידע בשפע נוספת ברמת שם אם למשל זה עשוי להוות יתרון בתפקידים רבים וכדאי לציין זאת. גם אם יש לכם ניסיון עשיר ורשימה ארוכה של הכשרות מקצועיות אין צורך להציג את הכול או להציג זאת בניסוח מוגזם ומתנשא כיוון שהם לא יאהבו את זה. לבסוף דאגו לעדכן אפשרויות שונות ליצירת קשר אתכם ותוודאו כמובן שאין שם טעויות.

עוד מידע וטיפים תמצאו באתר קורות חיים Resumake

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אינטרנט ביתי מהיר שמבוסס על סיבים אופטיים
רוצים להתקדם עם האינטרנט שלכם לשירות שמבוסס על הסיבים האופטיים שנפרשים זה עתה ברחבי המדינה כולה?...
קרא עוד »
יונ 21, 2021
ביג שוט: כמה עולה קורס מסחר בשוק ההון?
מסחר בשוק ההון מושך אנשים רבים המעוניינים למצוא אפיק ליצירת הכנסה נוספת או עיקרית בזמנם הפנוי או...
קרא עוד »
אפר 21, 2019
אדם טל – להיזהר או לא להיזהר
לא מעט אנשים שואלים את עצמם, האם הם צריכים להיזהר מאחד האנשים הבולטים ביותר בתחום של שיווק שותפים....
קרא עוד »
יול 21, 2020