מה השכר של בודק תוכנה אחרי שנה?

אחד המדדים שמשפיעים על צעירים וצעירות לבחור מסלול לימודים באופן כללי ובוודאי מסלול לימודים במקצועות הייטק שונים, הוא מדד השכר והיכולת להתקדם בו. היום, יותר מאשר אי פעם, צעירים וצעירות בוחרים מסלול לימודים על פי השאלה, כמה כסף הם יוכלו להרוויח, בין אם זה בשנה הראשונה ובין אם זה לאחר מכן, כשיצברו ותק משמעותי יותר. 

נכון שאף אחד לא יכול להבטיח בוודאות שכר כזה או אחר, אף אחד גם לא יכול להבטיח שהתנאים אכן ישתפרו, אך בהחלט אפשר למצוא מדדים וכלים שונים אשר ילמדו, מה אפשרי, מה הממוצע בשוק, ואיך בדיוק אפשר להשתמש בזה, בין אם זה בתהליך משא ומתן על חוזה או בשלבים אחרים. 

לכן, כשצעירים וצעירות מחפשים עבודה בתחום QA, אז הם בוחנים לא רק על בודק תוכנה שכר שהם יוכלו להרוויח כשיכנסו אל מקום עבודה חדש, אלא גם מה השכר שיקבלו במהלך הזמן. הדגש הוא בדרך כלל אחרי שנה אחת, מתוך הנחה שאחרי זה הם יוכלו לקבל סכומים משמעותיים יותר. 

מה השכר בשוק אחרי שנה אחת?

בעיקרון, זה תלוי בסוג התפקיד. אם מדובר על בודק תוכנה רגיל, אזי שהשכר הוא בין 10 ל-12 אלף שקל לחודש. זה נכון גם במקרים של QA תקשורת. אך אם מדובר על תפקידים משמעותיים יותר, למשל, ראש צוות, אז השכר יכול להגיע גם ל-17 אלף שקל ומעלה. אחרי השנה הראשונה, אפשר להגיע לסכומים של 12 אלף שקל עבור בודק תוכנה, ו-20 אלף שקל עבור ראש צוות QA. 

בסיכומו של דבר, חשוב לציין, השכר יחושב על פי פרמטרים שונים ושונים בכל חברה וחברה, אך ייקחו בחשבון גם את הניסיון של העובד. 

בדקו אודות קורס QA תנאי קבלה

כתוב/כתבי תגובה