כלים לניתוח נתונים בקידום אורגני

קידום אורגני

אם אתם בעלי עסק מצליח כזה או אחר, וודאי יש ברשותכם גם אתר אינטרנט איכותי ומעוצב שמשרת את כלל הלקוחות שלכם. האתר כמובן אינו משרת רק את הלקוחות הקיימים, אלא גם את כל הלקוחות הפוטנציאליים שקיימים אי שם ברחבי הרשת.

כדי למשוך את כל אותם לקוחות אפשריים לאתר שלכם, מומלץ חוץ מרכישת מאגר תמונות גם לבצע פעולות שיווק ברשת יעילות שיביאו אליכם כמה שיותר גולשים בכל רגע נתון. לרוב אותן פעולות שיווק דורשות תקציב לא קטן לשיווק באינטרנט, מכיוון שמדובר בשיווק ממוקד עם מודעות פרסומיות ברחבי הרשת.

דרך מצוינת לקידום האתר בגוגל באופן לא ממומן היא באמצעות קידום אורגני שאולי לוקח זמן, אך שווה את ההשקעה לטווח הרחוק. כיצד תוכלו לדעת שאותו קידום אורגני אכן עושה את העבודה? באמצעות מגוון כלי ניתוח מעולים שיספקו לכם את כל המידע:

גוגל אנליטיקס – Google Analytics

כלי סטטי נפוץ ביותר בקרב מקדמי אתרים ואנשי שיווק באינטרנט. זהו כלי שיוצר ופותח על ידי גוגל, ומעניק לכל בעל אתר מידע סטטיסטי מקיף על תנועות ופעולות הגולשים באתר בכל זמן. כך כל אחד יכול לדעת מהיכן הגולשים מגיעים בעיקר – האם דרך אתרים חיצוניים, רשתות חברתיות או אולי ניוזלטרים חודשיים שהעסק מפיץ בכל פעם.

כלי בדיקה וניתוח טכני – Screaming Frog

כבעלי אתר מצליח ומשגשג אתם בטוחים כי יש לכם דג זהב ביד. אך אם תבחנו לעומק את האתר שלכם, תוכלו לגלות לא מעט דברים בעייתיים שיכולים לנפץ לכם את הבועה, ולגרום לאתר לצנוח בדירוגים של גוגל וכך לפחות מבקרים באתר.

באמצעות כלי זה ניתן לקבל מידע מקיף וחשוב על האתר עבור קידום בגוגל "מאחורי הקלעים" כמו תגיות או תיאורים לא אפקטיביים, הפניות קישורים שלא מובילים לשום מקום, עמודי שגיאה ועוד בעיות.

כלי ניתוח נתונים על מתחרים – SEMRUSH

כל עבודת שיווק טובה מתחילה בחקר מתחרים איכותי. הפתגם "הדשא של השכן ירוק יותר" רלוונטית מאוד בהקשר של אתרים, בעיקר אם אלו אתרים מתחרים. בעזרת כלי זה ניתן לקבל מידע ונתונים מועילים במיוחד לגבי מה קורה אצל המתחרים של האתר שלנו, אילו גולשים מגיעים אליהם, באילו מילות מפתח חזקות הם משתמשים ועוד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גוף חלומות בלי חדר כושר: תרגילי הכושר שיכניסו אתכם לכושר בבית
חושבים שצריך מנוי יקר כדי להיכנס לכושר? תחשבו שוב. שגרת החיים העמוסה, העלות הגבוהה של מנוי לחדר כושר...
קרא עוד »
יול 08, 2024
סקירה של קורסים מומלצים בבדיקות תוכנה
"מקצוע הבדיקות הוא מקצוע הייטק מהיר ושנוי במחלוקת. הוא מתפתח כל הזמן, עם שיטות וטכנולוגיות חדשות...
קרא עוד »
נוב 07, 2022
איך לבחור עורך דין גירושין?
בחירת עורך דין גירושין המתאים היא שלב קריטי בניווט המורכבות של הליכי גירושין. בחירתך יכולה להשפיע...
קרא עוד »
ספט 05, 2023