קריפטוגרפיה – קווים כללים

קריפטוגרפיה היא חקר טכניקות לתקשורת מאובטחת בנוכחות צדדים שלישיים. קריפטוגרפיה היא תחום חשוב עם הרבה יישומים פוטנציאליים, לרבות כריית ביטקוין. הוא נמצא בשימוש בתחומים רבים, כולל אבטחת מחשבים, קריפטוגרפיה, אבטחת מידע ופרטיות נתונים. קריפטוגרפיה מספקת סודיות, שלמות ואימות – שלושה מאפיינים בסיסיים הנחוצים לתקשורת מאובטחת.

קריפטוגרפיה היא ענף במתמטיקה העוסק בהצפנה ופענוח של הודעות סודיות. קריפטוגרפיה קיימת כבר אלפי שנים, אך רק לאחרונה היא הפכה לנפוצה. הוא משמש במגוון תעשיות ויישומים, כגון אבטחה, שירותים פיננסיים, מסחר אלקטרוני וטלקומוניקציה. זה גם הבסיס לכלים מודרניים להגנת נתונים כמו אישורים דיגיטליים ותשתית מפתח ציבורי (PKI).

תלמדו את התחום הזה לעומק

ניתן לחלק את הקריפטוגרפיה לשני סוגים: קריפטוגרפיה סימטרית (הידועה גם כקריפטוגרפיה של מפתח סודי) והצפנה א-סימטרית (ידועה גם כקריפטוגרפיה של מפתח ציבורי). קריפטוגרפיה אסימטרית משתמשת במפתח אחד כדי להצפין הודעה ואילו השני כדי לפענח אותה.

הצפנה סימטרית משתמשת באותו מפתח הן להצפנה והן לפענוח הודעות. קריפטוגרפיה היא אומנות היצירה והשבירה של קודים. הוא משמש למגוון רחב של מטרות, כולל:

– הצפנה

– אימות

– חתימה דיגיטלית

– שיתוף סודי

קריפטוגרפיה היא תרגול ולימוד של הסתרת מידע כדי למנוע ממנו לקרוא או להבין על ידי גורמים לא מכוונים. קריפטוגרפיה היא מערכת כללים הכוללת הצפנה ופענוח, חתימות ואימות, ניהול מפתחות ואימות. הוא משמש ביישומים רבים ושונים כגון אבטחת מחשבים, אבטחת רשת, הגנה צבאית,

השקיעו את הכסף שלכם בחוכמה

קריפטוגרפיה קיימת מאז ימי קדם כאשר אנשים השתמשו בקודים כדי לתקשר באופן פרטי. הדוגמה המוכרת ביותר לקריפטוגרפיה נמצאה במצרים העתיקה, שם השתמשו בצופן Vigenere כדי לתקשר זה עם זה בסתר. קריפטוגרפיה היא תהליך המרת מידע לפורמט בלתי קריא כך שלא ניתן לקרוא אותו על ידי אף אחד מלבד הנמען המיועד.קראו עוד באתר של ביטס אוף גולד >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אתר תמונות
אתר התמונות הוא אתר שבו אנשים יכולים להעלות ולשתף את התמונות שלהם. אתר הצילום הראשון הוקם ב-1995 על ידי...
קרא עוד »
אוק 17, 2022
מה לבדוק לפני הזמנת צימרים?
כאשר בוחרים צימר חשוב מאוד להקפיד על מספר קריטריונים בכדי להבטיח חופשה מהנה. ברוב המקרים לא מספיק רק...
קרא עוד »
אוק 19, 2018
תובנות חיוניות להבטחת תעסוקה בהייטק
השאיפה להשיג תפקיד בתעשיית ההייטק היא הרפתקה מלאה בהזדמנויות ואתגרים. מגזר זה, הידוע בחדשנות ובסביבה...
קרא עוד »
ינו 26, 2024