שיווק באמצעות סמס

שיווק באמצעות הודעות סמס הפך בשנים האחרונות לכלי שיווקי חזק ויעיל, לאור הזמן הרב שמבלה האדם הממוצע מול מכשיר הנייד. הודעה שנשלחת באמצעות מערכת להפצת SMS היא הודעה קצרה המתריעה על מבצע מיוחד, הטבה בלעדית ליום ההולדת או  הגעתה של קולקציה חדשה, בהחלט תופסת את תשומת הלב של כולנו, וגורמת לנו לרצות לרכוש מוצר מסוים, גם אם לא ממש התכוונו…

בעלי עסקים רבים כבר הבינו שלא מספיק לשווק רק באינטרנט, ברשתות החברתיות או בטלוויזיה, וגם דיוור אלקטרוני איננו מספיק, חייבים להתקדם אל עבר הכלי שאי אפשר להישאר אליו אדישים – שיווק ב-SMS.

אז מה היעילות והיתרונות העיקריים שיש לשיווק עי הודעות סמס?

בשונה מפרסום ברדיו, בטלוויזיה, ברשתות החברתיות, או אפילו באינטרנט, דיוור הנעשה באמצעות אימייל או הודעת SMS איננו תלוי בפעולה הנעשית ע"י הלקוח. כלומר, הלקוח לא צריך לבצע פעולות אקטיביות בכדי להיחשף לפרסומת או למודעה. הוא איננו צריך להאזין לתחנה מסוימת ברדיו, לצפות בטלוויזיה, לגלוש באתרי אינטרנט או לעבור על הפיד בפייסבוק, המסר/הפרסום יגיע אליו ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני או ישירות לנייד שלו בדמות הודעת SMS. כך גובר הסיכוי שהלקוח ייחשף לפרסום, ישים לב אליו וירצה לבצע רכישה. והוא אפילו לא צריך לעבוד קשה כדי לעשות זאת, כל שעליו לעשות כדי לבצע רכישה הוא ללחוץ על הלינק המצורף לאימייל שקיבל או להודעת ה-SMS, והוא מיד יועבר לאתר המסחרי.

אז מה למעשה היתרון של שליחת הודעת SMS על פני שליחת דיוור אלקטרוני? אי אפשר להסתפק רק בניוזלטר?

אז זהו שלא. דיוור אלקטרוני אכן מהווה כלי מצוין לפרסום ולהגדלת כמות המכירות, אך הוא איננו מהווה תחליף להודעות SMS. מה שקורה בפועל לגבי הודעות מייל שנשלחות לנמענים זו העובדה שהם לא תמיד מקבלים את המייל ישירות לתיבת הדואר הנכנס שלהם, אלא ל"דואר זבל" או לתיקיית "קידומי מכירות". מדובר בפעולת אוטומציה שיווקית שנעשית בדואר האלקטרוני, כאשר יש חשד שהמוען הינו גורם מסחרי או שיש חשד לדואר "ספאמי". כך למעשה קורה, שאנשים רבים מאשרים קבלת דיוור אלקטרוני לאימייל שלהם, אך בפועל הם כלל לא נחשפים אליו, משום שהמייל הועבר אוטומטית לתיקיית "קידום מכירות" או "דואר זבל", ולכן הם כלל לא ראו אותו.

לעומת זאת, לקוח שאישר קבלת תוכן פרסומי לטלפון הנייד שלו, יקבל בוודאות הודעות SMS שיווקיות ישירות לטלפון הנייד – כלומר הסיכוי שהלקוח לא ייחשף לתוכן השיווקי, קטן מאוד.

כאשר לקוח מקבל הודעת SMS המבשרת על מבצע לזמן מוגבל, קולקציה במהדורה מוגבלת או הנחה בחנות האהובה עליו, נוצר בו דחף ובהילות לביצוע רכישה. הלקוח איננו רוצה לפספס את המבצעים וההטבות וכבר נחוש לבצע קנייה. בעוד שחנויות פיזיות אשר אינן מאפשרות רכישה מקוונת, מצריכות איזשהו מאמץ מצד הלקוח, משום שעליו להגיע פיזית לחנות בכדי ליהנות מהמבצעים, חנויות וירטואליות ואתרי סחר אינם צריכים להמתין לפעולה אקטיבית הדורשת מאמץ מיוחד מצד הלקוח, כל שעליהם לעשות הוא "לנצל" את המומנטום ואת הדחף לרכישה, ולנווט את הלקוחות באמצעות לחיצה על קישור אחד, ישירות לאתר ולכל המבצעים. כאשר הלקוח יכול לבצע את הרכישה בכל זמן ומכל מקום, בלחיצת כפתור, גדל הסיכוי שיבצע רכישה.

נכון, אמנם מדובר בהוצאה נוספת עבור בעלי האתרים, אך היא בהחלט משתלמת וכל חנות אינטרנטית חייבת לעשות שימוש בכלי השיווק הזה. ולגלות כמה שהוא יעיל!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה שאיבת שומן בודי טייט?
פעמים רבות השמנה נובעת מסיבות שונות ומגוונות. כך השמנה יכולה לנבוע עקב אכילה רגשית ועקב חסך אשר יש...
קרא עוד »
אוק 14, 2018
פרסום בלינקדאין – מושכים לקוחות עסקיים
אחת הדרכים הטובות ביותר למשוך לקוחות עסקיים B2B ברשת היא באמצעות פרסום בלינקדאין. בעזרת פרסום בדרך...
קרא עוד »
פבר 13, 2022
קידום אתרים בחו"ל – ישנם מומחים לכך
שירותי קידום אתרים בחו''ל שמוצעים על ידי מקדם ישראלי צריכים להיות כאלה שמוצעים על ידי מומחה אמתי עם...
קרא עוד »
ספט 23, 2021