איך ניתן לעשות שחזור מידע מדיסק קשיח?

איך ניתן לעשות שחזור מידע מדיסק קשיח?

הדיסק הקשיח הוא לב ליבו של המחשב ובעיה בו עלולה ליצור מצב, שבו אי אפשר יהיה לראות את כל המידע וכל הנתונים הקיימים במחשב הספציפי.

בעיה בדיסק הקשיח

יש מצבים שבהם ברגע אחד הדיסק מפסיק לתפקד לחלוטין וכל הניסיונות להעלות את הנתונים מחדש על ידי פעולות שונות כמו כיבוי המחשב והפעלתו מחדש, אינם מצליחים להחזיר את המצב לקדמותו. יש גם מצבים שבהם שומעים רחשים מיוחדים או נקישות וזוהי למעשה התרעה על כך שהדיסק הקשיח עלול לקרוס ולכן יש לנקוט משנה זהירות ולהסתייע באיש מקצוע לפני שדבר זה יקרה.

נזקים לדיסק הקשיח

קיימים כמה סוגים של כשלים בדיסק הקשיח, נזקים שקורים במעגל האלקטרוני, נזקים פיזיים ונזקים לוגיים. 

נזקים במעגל האלקטרוני של הדיסק, אינם מאפשרים לו לבצע את הפעולות הטכניות האלמנטריות כיוון שהמעגלים אינם נסגרים או כיוון שנוצר בהם קצר, הדיסק לא יכול לקבל חשמל ולכן גם המנוע אינו מסוגל לפעול. יש אפשרות להחליף את המעגל האלקטרוני הספציפי וכך לאפשר חזרה לפעילות רגילה של הדיסק הקשיח.

נזקים פיזיים קורים במארז עצמו, לדסקיות, למנוע או לראשי כתיבה וקריאה שיש בהם מידע מגנטי. הפתרון הוא פתיחה של הדיסק הקשיח בתוך חדר נקי וסטרילי באמצעות כלים ייעודיים לכך, אשר מצליחים לפתוח אותם וכך לבצע את פעולת השחזור.

נזקים לוגיים הם נזקים שפוגעים בנתונים ואינם מאפשרים ראייה שלהם כלל וזאת אף על פי שהדיסק הקשיח נראה תקין. הדבר קורה עקב פרמוט של הדיסק הקשיח שבוצע עקב טעות אנוש, או לאור הימצאותם של וירוסים.

בכל המצבים הללו פונים למומחים שיש להם ניסיון וידע רב ובאמצעות מכשור מתוחכם הם מבצעים שחזור.

פנו עוד היום לחברת טיק טק שחזור מידע.

כתוב/כתבי תגובה