מה זה פרוביוטיקה

מה זה פרוביוטיקה

פרוביוטיקה מהווה למעשה תוסף מזון, המכיל מיקרואורגניזמים חיים אשר אמורים להיכנס למערכת העיכול שלנו ולשפר את הפעילות שלה. מחקרים רבים שנעשו בתחום, תומכים באופן גורף בהשפעה החיובית של החיידקים הפרו ביוטיים על תהליכי הגוף השונים. תוסף תזונה זה יכול לשפר משמעותית את הפעילות של מערכת העיכול, מערכת החיסון ואפילו מערכת הנשימה. חיידקים אלו יכולים להחזיר לגוף את האיזון הטבעי שלו, אשר נפגע כתוצאה מתזונה לא מאוזנת, נטילת אנטיביוטיקה או תרופות שונות שמשפיעות על מערכת העיכול, שתיית מים מזוהמים או מזון לא טרי וכדומה. לא פעם, אפילו טיול בחו"ל ותזונה המבוססת על סוגי מזון שהגוף אינו רגיל אליהם, יכול לגרום לבעיות עיכול, דבר שניתן למנוע באמצעות נטילה קבועה של פרוביוטיקה.

אילו סוגי פרוביוטיקה קיימים היום בשוק?

היום ניתן למצוא בחנות פארם סטור לא מעט סוגים שונים של מוצרי פרוביוטיקה, אשר מיוצרים ומשווקים על ידי החברות השונות. כדאי לדעת כי אומנם כל המוצרים האלו מכילים חיידקים או שמרים אשר אמורים להחזיר למערכת העיכול את האיזון הטבעי שלה, אך כל אחד מהם עובד בצורה שונה ולכן הוא יהיה יעיל יותר במקרים מסוימים. למשל, לקטובצילוס הינו שם כללי לקבוצה המורכבת מיותר מ – 50 סוגי חיידקים, אשר נמצאים באופן טבעי במערכת העיכול שלנו, במערכת הרבייה ובדרכי השתן. חיידקים אלו יהיו יעילים במיוחד במקרים של דלקות וזיהומים בדרכי השתן, טיפול בתסמונת המעי הרגיז, שלשולים חריפים, אקזמות, מחלות עור שונות וכדומה. לעומת זאת, סטרפטוקוקוס הינו חיידק המסוגל לייצר כמויות גדולות של האנזים לקטאז. אנזים זה יכול לשמש את הגוף לצורך עיכול תקין של מוצרי חלב, כך שחיידק זה יהיה שימושי במיוחד לכל מי שסובל מאי סבילות ללקטוז. ביפידובקטריה הינו שם כולל ל – 30 סוגים שונים של חיידקים, המופיעים באופן טבעי במערכת העיכול של האדם. חיידק זה מסייע במקרים של תסמונת המעי הרגיז, עששת שיניים ועוד.

לסיכום, ניתן היום למצוא בשוק מגוון רחב של חיידקים פרוביוטיים שונים, כאשר לכל סוג יש את היתרונות שלו ואת שיטות העבודה שלו על מערכת העיכול שלנו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בניית קישורים – מחירים ועלויות
בניית קישורים הוא חלק אסטרטגי עד למטרת ההישגים הבלעדיים בתוצאות החיפוש בגוגל. כאשר מתחילים לקדם אתר...
קרא עוד »
דצמ 07, 2020
ההיבט הפלילי בתיקי שרה נתניהו
נאמר כבר בתחילת הדיון כי המאמר שלהלן לא בא לקבוע בעניינים פוליטיים ולקחת עמדה של ימין או שמאל אלא רק...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018
ייעוץ זוגי
ייעוץ זוגי הוא לא הדרך ללכת כאשר מערכת היחסים בריאה. זהו מוצא אחרון לזוגות שנמצאים במערכת יחסים...
קרא עוד »
אוק 11, 2022