קרטוקונוס טיפול

קרטוקונוס, הפרעה מתקדמת בקרנית, מציבה אתגרים ייחודיים לאנשים שחווים את השפעותיה. מצב זה מאופיין בהידלדלות ובבליטה של הקרנית, עלול להוביל לעיוות ראייה, ירידה בחדות הראייה ורגישות מוגברת לאור.

ממה קרטוקונוס נובע?

מאמינים כי קרטוקונוס נובע משילוב של נטייה גנטית וגורמים סביבתיים, אם כי הסיבות המדויקות נותרו חמקמקות. הקרנית, שהיא בדרך כלל בצורת כיפה, הופכת דקה יותר ויותר ומקבלת צורה דמוית קונוס אצל אנשים עם קרטוקונוס. חריגה מבנית זו משנה את הדרך שבה האור חודר לעין, וגורמת לראייה להיות מעוותת ומטושטשת.

סימפטומים

קרטוקונוס מתפתח בדרך כלל במהלך גיל ההתבגרות או הבגרות המוקדמת, כאשר התסמינים מחמירים בהדרגה עם הזמן. הסימנים הנפוצים כוללים ראייה מטושטשת או מעוותת, שינויים תכופים במרשמים של משקפיים או עדשות מגע, רגישות מוגברת לסנוור וקושי בראייה בלילה. ככל שהמצב מתקדם, אנשים עשויים לחוות גם צלקות בקרנית, מה שפוגע בראייה מאוד. קראו על קרטוקונוס טיפול והחלמה.

אפשרויות טיפול: ניווט בדרך לשיקום חזותי

בעוד שכרגע אין תרופה לקרטוקונוס, מספר אפשרויות טיפול זמינות כדי לעזור לאנשים לנהל את המצב ולשפר את חדות הראייה:

עדשות מגע: עדשות מגע מיוחדות, כגון עדשות חדירות גז נוקשות, עדשות סקלרליות או עדשות היברידיות, ניתנות לרוב כדי לתקן את הראייה ולספק משטח אופטי חלק יותר.

קישור צולב בקרנית (CXL): נחשב לטיפול פורץ דרך, קישור צולב בקרנית מטרתו לחזק את הקרנית ולעצור את התקדמות הקרטוקונוס. הליך זה כולל מריחת טיפות ריבופלבין (ויטמין B2) על הקרנית וחשיפתה לאור אולטרה סגול, תוך גירוי היווצרות של קישורים צולבים בתוך סיבי הקולגן בקרנית.

השתלת קרניות: במקרים חמורים שבהם טיפולים אחרים אינם מספיקים, ייתכן שיהיה צורך בהשתלת קרנית. במהלך הליך זה, הקרנית הפגועה מוחלפת בקרנית תורמת בריאה. התקדמות בטכניקות כירורגיות, כגון ניתוח ניתוחי אנדותל אוטומטיים של Descemet (DSAEK) או כרטופלסטיקה של Descemet ממברנה אנדותל (DMEK), הובילו לשיפור התוצאות וזמני החלמה מהירים יותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מגן מזרון : לא רק לילדים. למה כדאי להגן על המזרון שלכם?
החברה הישראלית כל הזמן מתפתחת וניתן לראות זאת בכלכלה הישראלית אשר צומחת וגדלה כל הזמן. אנחנו יכולים...
קרא עוד »
נוב 21, 2018
מצאי את זוג נעלי הכלה המושלם ליום הגדול שלך
נעלי כלה הן היבט חשוב, אך לעתים קרובות מתעלמים ממנו, בלבוש החתונה של הכלה. לא רק שהם משלימים את המראה...
קרא עוד »
ינו 09, 2023
בניית אתר לעסק – איך עושים את זה בצורה נכונה
הטענה הרווחת היא, עסק שאין לו אתר אינטרנט פשוט לא קיים. אי אפשר לנהל היום עסק ברמה גבוהה מבלי להחזיק...
קרא עוד »
מאי 23, 2019