מהו רצף אוטיסטי

מהו רצף אוטיסטי

בשנים האחרונות, אנחנו נחשפים יותר ויותר לביטויים כגון: "ילדים על הרצף", "ילדים על הספקטרום" או ביטויים דומים לכך. כולם מובילים למשמעות אחת והיא רצף אוטיסטי.

ביטוי זה הפך להיות מאוד פופולארי, הן בזכות העובדה שנערכו לא מעט תוכניות טלוויזיה, הן תוכניות דוקו והן תוכניות עלילתיות אשר סקרו ילדים על הרצף וכן את האופן בו בני משפחתם והחברה מסביב מתמודדים עם זה. צריך לציין שמדובר בשינוי משמעותי, מאחר ובעבר, לא רק שהמושג "על הרצף" לא היה מוכר, אלא שגם כמעט ולא עסקו בנושא של אוטיזם בכלל. בין אם זה בגלל תחושת בושה או בגלל תחושות אחרות. צריך לומר, לא רק התקשורת לא עסקה בכך, גם הורים רבים ויתרו על האפשרות להיחשף ולחשוף את ילדיהם.

מה זה בעצם רצף אוטיסטי? (קראו בהרחבה באתר https://tali-angor.com) עד לפני שנים לא רבות, המחשבה היתה שכל הילדים שאובחנו כאוטיזם, נמצאים באותו מצב, לכן גם הטיפול צריך להיות דומה. עם השנים, התקבלה ההבנה, שזה לא כך. קיים רצף מסוים, בדיוק כמו במצבים אחרים, פיזיולוגיים, נפשיים או התפתחותיים.

אנחנו יכולים למצוא ילדים אשר מאובחנים על הקצה של הרצף במצב הקשה ביותר. מצב של אוטיזם בו הם מנותקים לגמרי מהסביבה, לא מסוגלים לקיים שום סוג של תקשורת, הם לא מדברים ולא מגיבים בכלל. זה מוגדר כמצב הקשה ביותר, ולא פעם ילדים במצב כזה, במידה וההורים לא יכולים לטפל בהם, מועברים למוסדות שמיועדים לכך.

קראו על מחסור בפירידוקסין והשפעתו https://tali-angor.com/pyridoxine

לעומת זאת, אנחנו יכולים למצוא ילדים שנמצאים בצד השני של הסקאלה, ילדים שיש להם אוטיזם, אך הם כן מקיימים תקשורת, למעשה הם מתנהגים בדיוק כמו ילד בן גילם, עם הבדל אחד, הם לא מסוגלים להבין מצבים מסוימים, הם לא מסוגלים לייצר את אותה תקשורת שילדים אחרים מייצרים. יש להם קושי בהבנה רגשית, הבנה קוגניטיבית, יש להם קשיים שמפריעים להם להתנהל כמו ילדים במצב רגיל, אך זה לא מונע מהם לייצר קשרי חברות, ללמוד, לעבוד ואפילו לפתח חיים עצמאיים. הכל תלוי כמובן במצב שלהם ובאופן בו עובדים איתם מילדות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שירותי גיבוי בענן: למה זה חיוני לכל עסק?
אם גם אתם מנהלים עסק כיום או שאתם לקראת פתיחה של עסק חדש, אתם ככל הנראה תסתמכו בחלקים רבים על יכולות של...
קרא עוד »
אוק 08, 2020
למה אתם חייבים לעצמכם מטען נייד
טלפונים ניידים הם כאלה אשר השתלטו על אורח החיים של כל אדם בעולם המערבי, וגם במדינות שאפילו אין בהם כל...
קרא עוד »
פבר 08, 2019
מנהל שיווק דיגיטלי – מי בכלל צריך אותו
מהי משרת מנהל שיווק דיגיטל, מי צריך מנהל בדיגיטל אותו וכיצד הוא יכול לתרום לכמעט כל אחד ואחת מאיתנו...
קרא עוד »
אפר 30, 2022