סיב אופטי – כל מה שצריך לדעת

סיבים אופטיים הוא סוג של אמצעי שידור אופטי המשתמש באור כדי לשאת מידע. הוא עשוי בדרך כלל מחומר שקוף כמו זכוכית או פלסטיק. סיבים אופטיים משמשים לרוב עבור יישומי טלקומוניקציה ורשתות מחשבים, אך יש להם גם מגוון רחב של שימושים אחרים. סיבים אופטיים הוא סוג של כבל סיב אופטי המעביר מידע באמצעות אור. הוא עשוי בדרך כלל מסיליקה או פלסטיק וקוטר בין 10 ל-1,000 מיקרומטר. סיבים אופטיים נוצרו במקור על ידי הפיזיקאי הגרמני, קרל פרדיננד בראון בשנת 1878 כחלופה לקווי טלפון. מאוחר יותר הוא שימש להעברת אותות קול ונתונים למרחקים ארוכים.

סיב אופטי – מה המטרה?

כיום, לסיבים אופטיים שימושים רבים בתעשיות שונות כגון טלקומוניקציה, ייצור, הנדסת תעופה וחלל, אלקטרוניקה, ייצור והפצת אנרגיה ועוד. סיבים אופטיים הוא סוג של כבל סיבים אופטיים המשתמשים באור כדי להעביר נתונים. זה יכול לשמש להעברת אותות, לשאת חשמל ואפילו לשאת קול. סיבים אופטיים מורכבים מגדיל של סיבי זכוכית או פלסטיק דקים במיוחד הנקשרים יחד לכבלים. אפשר להכין את הכבל בצבעים או בדוגמאות שונות על מנת ליצור עיצובים צבעוניים. סיבים אופטיים משמשים בעיקר בתעשיית הטלקומוניקציה והוא קיים מאז שנות ה-1800. השימוש המסחרי הראשון בסיבים אופטיים היה על ידי AT&T בשנת 1881.

טכנולוגיה מאוד נפוצה ונחוצה בימינו

סיבים אופטיים הם בין הטכנולוגיות הנפוצות ביותר בתקשורת מודרנית. הם משמשים להעברת אותות למרחקים ארוכים ולשאת כמויות גדולות של נתונים במהירויות גבוהות. סיבים אופטיים משמשים חברות תקשורת, ספקיות אינטרנט וחברות טלוויזיה בכבלים. השימוש בסיבים אופטיים גדל בשנים האחרונות עקב פיתוח מערכות יעילות במיוחד להעברת נתונים למרחקים ארוכים. הפוטנציאל לטכנולוגיית סיבים אופטיים הוא עצום והיישומים שלה ממשיכים לגדול באופן אקספוננציאלי. סיב אופטי הוא כבל סיב אופטי דק, גמיש ושקוף המשמש להעברת מידע. כבל מסוג זה מורכב מליבה המוקפת בשכבת בידוד.קנו עכשיו >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אתר הימורים – למה לצפות?
בכל הנוגע אל אתר הימורים, יש עולם של התרגשות ובידור שמחכה לשחקנים. בין אם אתה מהמר ותיק או רק בתחילת...
קרא עוד »
יול 06, 2023
מיתוג לעסקים
מיתוג הוא הצעד הראשון בכל עסק. זהו תהליך של פיתוח שם, סמל, עיצוב או סיסמה ייחודיים ומוכרים המבדילים את...
קרא עוד »
יונ 18, 2022
אנדרטאות כפינות הנצחה
בעוד שמונומנטים גרנדיוזיים מושכים לעתים קרובות את תשומת הלב הציבורית, יש ערך ייחודי ועמוק בחללי...
קרא עוד »
מרץ 21, 2024