נומרולגיה והיהדות

נומרולגיה והיהדות

נומרולוגיה זהו תחום שעוסק בחישוב מספרים הקשורים לאדם. אם זה תאריך הלידה שלו, השמות שלו ושל הוריו בגימטרייה, התאריכים בהם הוא רוצה להתחתן, השנים בהם הוא רוצה לפתוח עסק וכדומה. אנשים משקיעים בדבר את מיטב כספם ואת מיטב הכישורים שלהם על מנת ללמוד ולהכיר את התחום בהובלת ד"ר רמי שקלים והם אף עושים בו ידע מעשי.

רבים שואלים מה אומרת על כך היהדות. בדיוק לשם כך אנחנו כאן.

נומרולוגיה זהו מדע אשר מי שעוסק בה מאמין בה בעיניים עצומות. המאמינים בנומרולוגיה מקבלים כתורה למשה מסיני כל מה שיאמרו להם המומחים לנומרולוגיה. אך מנגד ישנו העולם המדעי המקבל את כל הנושא בסקפטיות רבה ואף בקריצה מלגלגת. אז אנחנו כאן לא כדי להכריע האם יש ממש בשיטה כפי שטוענים הנומרולוגים או שמא אין בה דבר כפי שטוענים המדענים. אנחנו רוצים לבדוק את הנושא של הנומרולוגיה בראי היהדות.

ישראל הם מעל המזל

כולנו יודעים כי ישראל היא מעל המזל.

כל הנושא של הנומרולוגיה מתייחס בעיקר למזלות של האדם בהתאם למספרים השונים המרכיבים נושאים שונים בחיים שלו. כמו תאריכי הלידה, הגימטרייה של שמות שלו ושל הוריו וזה ממשיך גם בשאר המספרים המלווים את האדם. כמו מספר הבית בו הוא מתגורר. מספר חשבון הבנק, מספר הרישוי של הרכב שלו ועוד.

הנומרולוגיה מייחסת עניין רב למספרים הנוצרים מכל החישובים והנוסחאות של הנומרולוגיה המובילה לקבלת החלטות בסופו של דבר.

זאת בניגוד לאמונה היהודית וחז"ל http://www.ramis-numerology.com/sages-of-the-mishna-and-the-talmud

אין לחזות עתידות

על פי היהדות, חיזוי עתידות זהו נושא בעייתי והוא למעשה אסור על פי התורה. קשה מאוד לקבל היתר מרב יהודי לעסוק בתחום וכי מיוחסים לכך כוחות טומאה אשר הם למעשה עומדים מאחורי השיטה של הנומרולוגיה.

יש כאלה הסבורים כי ישנם תחומים אשר בהם אולי כן כדאי לבדוק על פי הנומרולוגיה ואין בכך חיזוי עתידות. כמו בנושאים של בחירת תאריכים בהתאם למידע המתקבל מהנומרולוגיה וכדומה.

אך כיהודים, האמונה היא כי צדקה תציל ממוות והיא זו שעשויה לשנות את רוע הגזירה. תפילות, מעשים טובים, לימוד תורה ועוד, הם אלו הסגולות  הטובות ביותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיפוצים בחיפה: איך בוחרים קבלן שיפוצים מומלץ?
לקבל החלטה שעומדים לערוך שיפוץ לרוב אינה פשוטה, וזאת כי תמיד ישנו העניין של ההוצאה המשמעותית, הצורך...
קרא עוד »
ינו 19, 2019
מגן מזרון : לא רק לילדים. למה כדאי להגן על המזרון שלכם?
החברה הישראלית כל הזמן מתפתחת וניתן לראות זאת בכלכלה הישראלית אשר צומחת וגדלה כל הזמן. אנחנו יכולים...
קרא עוד »
נוב 21, 2018
כל היתרונות של סרטי תדמית
אין שום ספק כי כל מי שמעוניין לקדם ולפתח את העסק שלו, חייב היום להשקיע בשיווק שלו. התחרות בשוק רק הולכת...
קרא עוד »
מרץ 09, 2020