האם הקורונה השפיעה על הביטקוין?

ביטקוין

שנת הקורונה הייתה חגיגה לשוק המטבעות הדיגיטליים. הקורונה השפיעה לחיוב על מטבע הביטקוין והוא רשם עלייה משמעותית בשוויו במקביל להתפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם. מחודש אפריל 2020 שוק המטבעות הדיגיטליים צמח ביותר מ40% ובימי מסחר מסוימים ערכו של הביטקוין קפץ בעשרות אחוזים.

קורונה והשפעותיה

רבים רואים את הביטקוין כמו זהב אליו המשקיעים נושאים את עיניהם בשעת משבר וזה מה שקרה לביטקוין במהלך הקורונה. מי שרכש ביטקוין לפני הקורונה נראה כי עשה החלטה חכמה.

הבעת עניין של חברות גלובאליות

בהחלט יש התעניינות גוברת בשנה האחרונה במטבעות קריפטוגרפיים מצדם של גופים גדולים, ולא רק של אנשים פרטיים. מה שגרם מאחורי הקלעים בין היתר לעלייה בשוויו של הביטקוין היא רכישה מאסיבית של מטבעות מצד גופים מוסדיים כמו גופים פיננסיים ובנקים. גם חברות שאינן פיננסיות כמו טסלה מביעות עניין ברכישת הביטקוין וכל רכישה כזו מקפיצה מאוד את השווי של המטבע. נראה כי הקורונה עשתה חסד עם מחזיקי הביטקוין.

חציית בלוק

מה שעוד קרה בשנת הקורונה הוא מאורע אשר קורה רק אחת לארבע שנים והוא שבמאי 2020 כמות הבלוקים המצטברת הצטמצמה משמעותית בגלל חצייה של בלוק. המאורע גרם לכך שהיו פחות מטבעות ביטקוין לרכישה בשווקים הפיננסיים.

הקורונה עדיין איתנו והיא ממש לא נעלמה ויהיה בהחלט מעניין לעקוב כיצד יפתחו השווקים הדיגיטליים. יש כאלו שצופים לביטקוין עוד דרך ארוכה כך שמטבע בודד יגיע אף לשווי של מאה אלף דולרים, ובעידן הקורונה אתם גם יכולים להשקיע בביטקוין באמצעות חברות לניהול תיקים. בשנה האחרונה גם כמה ממשלות עשו צעדים לקראת איסור שימוש בביטקיון – אולם  נראה כי מרבית מדינות העולם לא שוללות את השימוש בו.

נכתב בשיתוף אתר ביטס אוף גולד

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מינוף מערכות ניהול ידע למצוינות עסקית
בעידן שבו מידע חיוני כמו מטבע, מערכות ניהול ידע (KMS) הפכו לעמוד השדרה של למידה ארגונית יעילה וקבלת...
קרא עוד »
פבר 14, 2024
פרסום בפייסבוק – למי זה מתאים?
פייסבוק היא עדיין הרשת החברתית הגדולה והפופולרית ביותר בעולם כיום (וגם בבעלות הרשת החברתית השנייה...
קרא עוד »
דצמ 22, 2022
מדריך מבפנים: תובנות חיוניות לגבי פתרונות הדפסה איכותיים
בעולם הדפוס, הבנת הניואנסים של פתרונות איכותיים ואיכותיים יכולה לעשות את כל ההבדל בהשגת תוצאות...
קרא עוד »
פבר 15, 2024